Kiedy chodzenie nie powiedzie się: problemy z poruszaniem się dorosłych z przewlekłymi schorzeniami ad

Wiele publicznych programów pomocy dla osób niepełnosprawnych nie płaci ludziom za pracę, ale prawie nic nie daje adaptacyjnym sprzętom, który umożliwi im pracę. A korzyści często kończą się całkowicie, jeśli dana osoba może w jakiś sposób zostać zatrudniona. Iezzoni bada trudności z kierowaniem pojazdem i czynniki decydujące o tym, czy jeździć z adaptacyjnym sprzętem, czy też całkowicie się zatrzymać. Sugeruje sposoby korzystania z fizykoterapii, terapii zajęciowej i protetyki, a także omawia główne rodzaje urządzeń pomocniczych, w tym laski, kule, chodziki, wózki inwalidzkie i skutery motorowe.
Ponadto opisuje ona podstępną tendencję zarówno lekarzy, jak i pacjentów do opóźniania korzystania z urządzeń pomocniczych i adaptacyjnych, w szczególności wózków inwalidzkich, z obawy przed przyspieszeniem postępu niepełnosprawności. Ale te urządzenia mogą znacznie poprawić jakość życia na wiele sposobów, nie wyobrażając sobie tego przez ludzi, którzy ledwo radzą sobie bez nich. Rozdział Iezzoniego na temat mobilności na kołach to otwierający oczy esej o niesamowitych korzyściach, jakie cieszą się ludzie używający wózków inwalidzkich i skuterów, a także główne przeszkody, z którymi borykają się ludzie decydując się na ich używanie. Omawia, kto zapłaci za oceny mobilności i pomoce, co często jest główną przeszkodą, ale zwykle można je pokonać dzięki znajomości dostępnych programów i utrzymywaniu.
W ostatnim rozdziale Iezzoni opisuje jej fantazję o jednorazowym Mobility Mart, który rozwiąże większość problemów zidentyfikowanych w jej książce. Zapewniłby interdyscyplinarny zespół profesjonalistów w celu oceny potrzeb i przepisania pełnego spektrum pomocy w zakresie mobilności i urządzeń pomocniczych, sieci doradców rówieśniczych lub grup wsparcia, informacji na temat zasobów społecznościowych i doradców ubezpieczeniowych.
Dodatek do zasobów wzbogaca tę przydatną, interesującą i dobrze napisaną książkę, zawierającą więcej niż wystarczającą ilość informacji, aby można ją było zakwalifikować jako podręcznik, ale jest szybka i przyjemna do przeczytania. Dotyczy to zarówno profesjonalistów, jak i osób świeckich.
Laurence Z. Rubenstein, MD
UCLA-Veterans Affairs Medical Center, Sepulveda, CA 91343
[email protected] edu
[podobne: bromazepam, agaricus, Enterolwdrożenia magento ]
[podobne: węże do piaskowania, forum kulturystyczne, żeliwo szare ]
[przypisy: węzły chłonne przyuszne, citodent kielce, wok brodnica ]